Війна за МИР

Соціально-відповідальний бізнесмен або рейдер? Хто намагається відняти школу у дітей з особливими потребами в Харкові?


Приватний ліцей «МИР» існує в Харкові вже більше семи років. Це школа, відома харків'янам унікальними освітніми програмами, в тому числі і програмами інклюзивного навчання. Більшість її випускників вступає до ВНЗ міста без будь-якої додаткової підготовки, про що вони з гордістю розповідають самі. Тут, разом з іншими учнями, природно та зручно почувають себе діти з особливими потребами (синдромом Дауна, розладами аутистичного спектру, іншими особливостями).


«Сьогодні школа стабільно розвивається. Своїми успіхами ми зобов'язані, зокрема, і переїзду в приміщення за адресою провулок Фанінський 2, орендованому три роки тому. Будівля розташована в парковій зоні, де є місце для занять спортом, уроків на природі, для навчальних екскурсій, - розповідає директор ліцею Юлія Павіченко. - Однак ось уже три місяці як поширюються чутки про те, що будівлю продано, і незабаром тут буде відкрито інший навчальний заклад. Також невідомі особи дзвонили вчителям і батькам, здійснюючи на них тиск і вимагаючи переходу в іншу школу. Ніяких документів про продаж приміщення, про те, що існує нова школа, яка отримала ліцензію на відкриття за адресою пров. Фанінський, 2, не існує. Усі чутки, що розповсюджуються, - це інсинуації, спрямовані на руйнування ліцею «МИР». Наш ліцей має ліцензію, офіційний договір оренди, є добросовісним орендарем і за законом має пріоритетне право на придбання будівлі, яким і збирається скористатися в разі його продажу».

На момент написання статті в Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно значиться та ж сама юридична особа, з якою укладено договір оренди у ліцею «МИР»...


Побоюючись за безпеку дітей і збереження орендованого приміщення, директор школи змушена була шукати допомоги у громадських організацій. І, як виявилося, вчасно. Коли ділки, які заявляють, що вони нібито представники нового власника приміщення, в черговий раз спробували вступити на поріг школи, їх «радо» зустріли члени Асоціації ветеранів АТО і патріотів України. Не маючи на підтвердження своїх слів жодного документа, та зустрів замість дітей і інтелігентних жінок суворих чоловіків, що нещодавно  повернулись з війни, ділки були змушені швидко ретируватися.



Хто ж стоїть за всіма цими руйнівними діями? Відповісти на це питання легко - варто лише зайти на веб-сайт «Школи« Ранок», що нещодавно з’явився у мережі. Саме там глава Асоціації ветеранів АТО і патріотів України Денис Семенюк з подивом виявив, що ця школа знаходиться за адресою пров. Фанінський, 2. Але веб-сайт, звичайно, не документ. Тому представники Асоціації вирушили на батьківські збори новоспеченої школи. І там зустрілися вже не з незрозумілими представниками «нового власника» будівлі, а з Віктором Кругловим, відомим харківським бізнесменом, який запевняв батьків, що школа «Ранок» розташована за адресою пров. Фанінський, 2. Без тіні збентеження гендиректор і власник корпорації «Ранок»... просто брехав батькам, не надавши їм жодного документа - ані ліцензії, ані прав на роботу школи «Ранок» за вказаною адресою.



Круглов звик публічно представляти себе соціально-відповідальним бізнесменом, стурбованим розвитком української освіти. Цей імідж насаджується їм так активно, що багато в це свято вірять. Однак, за словами Дениса Семенюка, є чимало інформації, що руйнує таку його репутацію. «І це не тільки численні публікації про зв'язки його бізнесу з РФ, про постачання російських навчальних матеріалів в так звані «ЛДНР», про використання в українських підручниках символіки і текстів, що прославляють країну-агресора, і не тільки агресивне рейдерство по відношенню до ліцею «МИР». Як людина з таким шлейфом може вести бізнес в нашій країні, займаючись освітою і навчальною літературою? Чому він навчить українських дітей в своїй школі? Це питання, на які нам ще належить знайти відповіді,"- резюмує Денис.
Подробиці цієї історії у відеосюжеті:


Немає коментарів: